Studentu bataljona zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju.
Sazinies ar mums

Zemessardzes Studentu bataljons
ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!
RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811
Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē.
Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.
Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.
Seko mums sociālajos medijos
Zemessardzes Studentu bataljona ziņas
Uzdevumi
-
Uzturēt pastāvīgu kaujas gatavību un paaugstināt kaujasspējas, lai nepieciešamības gadījumā veiktu atbildības teritorijas aizsardzību. Svarīgs uzdevums ir valsts stratēģiski nozīmīgo objektu aizsardzība pret diversijām un terora aktiem. Tāpēc notiek karavīru un zemessargu militārā apmācība un patriotiskā audzināšana.
-
iesaistīšanās cīņā pret dabas un tehnogēno katastrofu postošo darbību (plūdi, ugunsgrēki u.tml.), nepieļaujot materiālos zaudējumus vai maksimāli mazinot tos, un rūpējoties par iedzīvotāju drošību, kā arī, likvidējot stihiju radītās sekas;
-
sabiedriskās kārtības nodrošināšana masu pasākumos un palīdzība policijai pazudušu cilvēku meklēšanā;
-
iesaistīšanās jaunatnes patriotiskajā audzināšanā, prezentējot bruņotos spēkus un Zemessardzi informatīvajos pasākumos izglītības iestādēs, dažādos piemiņas pasākumos un citur.
Apmācības
Bataljonā zemessargi apgūst:
lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, pirmo medicīnisko palīdzību, topogrāfiju, ierindas un sakaru mācības, objektu apsardzi un aizsardzību, autovadīšanu, kā arī radiotelefonistiem, sanitāriem, snaiperiem, ložmetējniekiem, granātmetēju un prettanku apkalpēm nepieciešamās zināšanas.
Personāls
Dienesta pienākumus bataljonā veic vairāk kā 650 zemessargi un vairāk kā 100 zemessargi – veterāni. Daļa no zemessargiem ir studenti un pasniedzēji no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un citām augstskolām. Taču bataljonam aicināti pievienoties arī tie, kam nav nekādas saistības ar kādu no augstskolām.
2014.gada 20.decembrī notika Studentu bataljona svinīgā zvēresta došanas ceremonija 89 zemessargu kandidātiem. Piecdesmit no minētajiem kandidātiem bija student korporāciju biedri. Tas bija 1. gadījums Studentu bataljona vēsturē, kad tik daudz korporāciju biedri reizē iestājas Zemessardzē. Skaitliski zvērests ir salīdzināms, ar 1990tiem gadiem, kad Zemessardze tikai sāka savu darbību.
Vēsture un simbolika
Bataljona tradīcijas un devīzes
2009.gada 25.septembrī Studentu bataljonā pirmo reizi notika "Bataljona karoga godināšanas diena". Tradīciju ieviesa toreizējais bataljona komandieris A.Ķienis, lai šajā datumā atzīmētu jubileju ZS 13. bataljonam, kas tolaik bija pievienots Studentu bataljonam. 5.decembrī tika godināts StBN pievienotā Zemessardzes 15.kājnieku bataljona karogs, 17.decembrī - ZS Studentu bataljona karogs.
Zemessardzes Studentu bataljona karogā izšūtā devīze – „Mēs iesim turp, kur tēvu zeme sauc!";
Kopš 2010.gadā 1.kājnieku rotas komandieris kapteinis Aleksandrs Jakovļevs ieviesa jaunu tradīciju - 100 kilometru pārgājienu, kura mērķis ir pārbaudīt un paplašināt karavīru un zemessargu fizisko un morālo spēju robežas. Tie, kuri pārgājienu veic 24 stundās saņem īpašu uzšuvi.
Kopš 2011.gada 21.maija Zemessardzes Studentu bataljonā tika ieviesta vēl viena jauna tradīcija – Studentu rotas ceļojošā balva. To ieviesa toreizējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Ainars Ķienis. Balvas izcīņa notiek sacensību veidā starp Zemessardzes Studentu bataljona rotām.
Katru gadu janvārī Studentu bataljona zemessargi sagaida rītausmu pie barikāžu ugunskura Zaķusalā.
Katru otro gadu (2009., 2011.,2013. utt.) 11.novembrī Studentu bataljons piedalās Lāčplēša dienas parādē pie Brīvības pieminekļa.
Simbolika
Krūšu nozīmes autori: kapteinis Aleksejs Ozoliņš, kapteine Sarma Līne, vecākais zemessargs Linards Počs. Ar krūšu nozīmi kopš 2000.gada apbalvo zemessargus un karavīrus, kas viena gada laikā no uzņemšanas Studentu bataljonā ar augstu morālo stāju apzinīgi pildījuši Zemessardzes uzliktos pienākumus un pavēles, izrādījuši centību militārajā dienestā.
Zīmes simboliskā nozīme:
Pērkoņkrusts - Dieva un laimes simbols;
Dzintars – pie jūras esam;
Vairogs – ienaidnieka atvairīšana, aizsardzība;
Zobens – gatavība jebkurā laikā;
Baltā krāsa – domu tīrība;
Zeltainā saule – dzīvība, tā spēka devēja.
2008.gadā tika ieviesta Zemessardzes Studentu bataljona jaunā emblēma. Autors - seržants Andrejs Soboļevs.
Sadarbības partneri

Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
4. Kurzemes brigāde cieši sadarbojas ar NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālo kaujas grupu, galvenokārt militāro mācību un vingrinājumu laikā, kā arī organizējot pasākumus un lekcijas Kurzemē.
Komandieri
No 1991 -1997 un 1997 - 1999 kapteinis Aleksejs Ozoliņš
1997 - ZS pulkvedis Juris Poļevskis
1999 - 2001 majors Juris Zeibārts
2002 - 2003 ZS kapteinis Agris Purviņš
2004 - 2009 kapteinis Druvaldis Līcis
2009 - 2014 pulkvežleitnants Ainars Ķienis
2014 - 2016 pulkvežleitnants Māris Robežnieks
2016 - 2019 majors Pēteris Suveizda