Jaunākā instruktora kursu sekmīgi pabeiguši turpat 50 zemessargi

Dienesta gaita
Information prepared by
Zemessardze

Zemessardze (ZS) jau kopš 2012. gada organizē jaunāko instruktoru apmācību un gatavo Zemessardzes vajadzībām nodaļu komandierus. Pagājušā gadā ZS izveidoja Mācību centru (MC) Dobelē, kurš tieši nodarbojas ar instruktoru apmācību. Šogad tika realizēti vairāki kursi – Jaunākā instruktora kurss (JIK), Instruktora kurss (IK) un Kājinieku nodaļas komandiera kurss(KNK).

JIK

Jau gadu kā instruktori ZS tiek apmācīti pēc vienām un tām pašām programmām, pēc kurām apmāca instruktorus visos bruņotajos spēkos. Līdz ar šo varam droši teikt, ka instruktoru sagatavotības līmenis ZS aug ar katru gadu un kvalitāte uzlabosies aizvien vairāk.

Kopš 2012.gada ZS vidēji sagatavojusi no 50-70 jaunāko instruktoru gadā. Arī šogad ZS MC ir sagatavojis 50 jaunākos instruktorus un pašreiz vēl norisinās IK, kur tiek sagatavoti instruktori darbam ar personālu kājinieku vada līmenī un KNK, kas ir nodaļas līmeņa taktiskais kurss.

JIK izlaidums

Šā gada 12.oktobrī notika pirmais JIK izlaidums, kuru sekmīgi pabeidza turpat 30 zemessargi un 16.novembrī, īsi pirms simtsgades svinībām, instruktora svinīgo solījumu deva vēl tur pat 20 zemessargu. Zemessargiem, kuri sekmīgi apsolvēja JIK kursu, ar ZS komandiera brigādes ģenerāļa Aināra Ozoliņa pavēli pirmās instruktora dienesta pakāpes “kaprālis” pasniedza ZS virsseržants galvenais virsseržants Ēriks Liflands, kā arī jaunie kaprāļi saņēma jaunākā instruktora kvalifikācijas zīmi un diplomu no NBS Instruktoru skolas komandiera majora Vasīlija Gračova.

Ja arī tevi interesē Instruktora karjera ZS, tad dodies uz tuvāko ZS bataljonu – piesakies dienestam Zemessardzē, iestājies, apgūsti pamatapmācības programmu, nodieni vismaz vienu gadu ZS, esi labi sagatavots fiziskajā jomā un Tev būs visas iespējas mācīties par nodaļas komandieri un vēlāk arī par vada seržantu.