Nacionālo bruņoto spēku ballē atzīmē Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 99.gadadienu

Pasākumi
Information prepared by
AM Preses nodaļa

23. novembrī, turpinot Nacionālo bruņoto spēku tradīcijas, kā arī svinot Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 99.gadadienu, Rīgas Latviešu biedrības namā notika Nacionālo bruņoto spēku balle.

Balles viesus uzrunāja un sveica Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Virsnieku balles tradīcija radusies pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Tā laika prese vēsta, ka tolaik valstī bijušas divas prestižas balles – Virsnieku un Preses balle. Līdz mūsdienām saglabājusies vienīgi Virsnieku balle.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pirmā atjaunotā Virsnieku balle tika rīkota 1992.gadā, kad Rīgas pilī pirmo valsi sāka latviešu strēlnieks un aktieris Ēvalds Valters ar kundzi. Kopš 1993.gada Virsnieku balle tiek rīkota Rīgas Latviešu biedrības namā – vietā, kur 1918.gada rudenī veidojās Latvijas armijas pirmās vienības.

Atšķirībā no Virsnieku balles, kas ir vēsturisks mantojums, Instruktoru balles sāka rīkot tikai 2001.gadā, lai celtu instruktoru, kuri tiek dēvēti arī par “armijas mugurkaulu”, prestižu bruņotajos spēkos un sabiedrībā.

2009.gadā tika veiktas būtiskas izmaiņas, abas balles apvienojot vienā, un kopējā Virsnieku un instruktoru balle notika 20.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.
Balle sākas ar polonēzi un valsi. Līdztekus dejām uzstājas mākslinieki, tiek baudīta svētku torte, ko sagriež Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

 

Informāciju sagatavoja:

majore Sandra Brāle

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa

Tālrunis: 29295730, 67335135

E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv