Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona rīkotais pārgājiens Ložmetējkalnā pulcē 100 dalībnieku

Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

15. decembrī Ziemassvētku kauju muzejā, Jelgavas novada “Mangaļos” Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. inženiertehniskais bataljons rīkoja pārgājienu ar mērķi kopīgi iepazīt Latvijas vēsturi un Zemessardzes uzdevumus, pulcējot aptuveni 100 dalībnieku.

Pasākumu atklāja vecākais zemessargs Ričards Batarags, uzsverot to, cik nozīmīgi ir apzināties Latvijas vēsturi, domāt par savas valsts nākotni un iesaistīties tās aizsardzībā.  Pasākuma dalībniekus sveica arī tā galvenais organizators un idejas autors, 54. inženiertehniskā bataljona vecākais zemessargs Andris Lelis. 

Pasākuma laikā Zemessardzes kandidāti, draugi un atbalstītāji sekoja līdzi vēstures gaitām, gan apskatot muzeju un ieklausoties gida stāstījumā par Ziemassvētku kaujām, gan dodoties 7,5 km garā pārgājienā pa latviešu strēlnieku kauju vietām. Muzeja direktors Dagnis Dedumietis pastāstīja par katru piemiņas vietu Ložmetējkalna apkārtnē, latviešu strēlnieku cīņām un Latvijas valsts veidošanās pirmsākumiem.

Pasākuma apmeklētājiem bija arī iespēja apskatīt Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona ekipējumu un nogaršot lauka virtuvē gatavotu ēdienu.              

Ogrē izvietotais Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons sniedz inženiertehnisko atbalstu bruņoto spēku vienībām, un tā komandieris ir pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

 

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona rīkotais pārgājiens  Ložmetējkalnā pulcē 100 dalībnieku

Foto: Miks Brūšnieks

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tāl.20098330, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi