Zemessardzes 22.kājnieku bataljona zemessargi dod zvērestu un saņem apbalvojumus

Iestāšanās Zemessardzē
Information prepared by
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

2019. gada 19. janvārī, Valkā, Lugažu laukumā notika svinīga ceremonija, kurā zvērestu deva seši jaunie Zemessardzes 22. kājnieku bataljona zemessargi. Savukārt, tie zemessargi, kuri sevi apliecinājuši, aktīvi iesaistoties Zemessardzē, godprātīgi veicot dienesta pienākumus  un stiprinot valsts aizsardzības spējas, saņēma 22. bataljona komandiera apbalvojumus.

Zvērests Valkā

Apliecinot savu vēlmi un gatavību aizstāvēt valsti un tautu, svinīgo zvērestu deva arī Ivo Talviks no Valkas. Uz jautājumu, kāpēc nolēmis pievienoties Zemessardzei, viņš atbild: “Ja Latvijas armiju var salīdzināt ar Latvijas zobenu, tad mēs - zemessargi - sevi varam salīdzināt ar valsts vairogu un tās bruņām. Mēs būsim pirmie, kas aizsargās dzimteni.”

Ivo šobrīd mācās Priekuļu tehnikumā, taču savu nākotni vēlās saistīt ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Lai gan jaunietis tikai tikko devis zvērestu, Ivo jau ir zināma pieredze militārajā jomā. Paralēli mācībām viņš jau ir izgājis pamatapmācības kursu Daugavpilī, piedalījies Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2018” un piecus gadus darbojies Jaunsardzē.

Nozīmīgajā dienā zemessargus sveica 22. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins, 22. kājnieku bataljona 2. rotas virsseržants Ingus Auziņš, Valkas novada domes priekšsēdētājs, zemessargs, Vents – Armands Krauklis.

Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības teritorijā atrodas Valmiera, Kocēnu, Beverīnas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Salacgrīvas un Alojas novads.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē ietilpst pieci bataljoni – 22. kājnieku bataljons Valmierā, 25. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. inženiertehniskais bataljons Ogrē.

Kopumā aizvadītajā gadā dienestu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljonos uzsākuši vairāk nekā 200 zemessargu, savukārt vairāk nekā 100 zemessargu kandidātu šobrīd iziet atlases procesu, lai jau drīzumā pievienotos Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs - 1811.

Zverests Valka

Zverests Valka

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tāl.20098330, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi