Poligonā “Mežaine” notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 5. līdz 7. aprīlim, poligonā “Mežaine Skrundas novadā notiks Zemessardzes 4.Kurzemes  brigādes organizētā pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies 60 zemessargu. 

 

Pamatapmācības nometnē zemessargi apgūs  sakarnieku apmācību un paplašināto pirmās medicīniskās palīdzības apmācību kursu. Zemessargiem būs iespēja uzlabot kā fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas.

 

Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

 

Jau ziņots, ka šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

 

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

 

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē.

Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai

 

Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vecākā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645
E-pasts: guna.stolcere@mil.lv