Poligonā “Mežaine” notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

06/06/2019
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 7. līdz 9. jūnijam poligonā “Mežaine” Skrundas novadā un Kuldīgas novada Kurmāles pagasta “Upīškalnā” notiks Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes organizētā pamatapmācības nometne, kurā plānots piedalīties 90 zemessargiem.  

Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un 45.kaujas nodrošinājuma bataljona.

Pamatapmācības nometnē zemessargi apgūs  topogrāfiju, orientēšanos apvidū un lauka kaujas iemaņas. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas.

Jau ziņots, ka šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās tiks izmantota mācību munīcija, kas rada troksni un dūmus, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Apmācību laikā notiks transporta pārvietošanās pa pieguļošajiem ceļiem. Nacionālie bruņotie spēki jau iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar sapratni izturēties pret Zemessardzes militārajām aktivitātēm. 

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Informāciju sagatavojusi:
Guna Štolcere
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba 
Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
E-pasts: guna.stolcere@mil.lv