Siguldā atvērts Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts

07/04/2019
Iestāšanās Zemessardzē
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

1. jūlijā Siguldā, Raiņa ielā 3, darbu sācis Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts, dodot iespēju Siguldā pieteikties dienestam Zemessardzē.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona 2. kājnieku rotas komandieris kapteinis Tālivaldis Skuja, kurš darbosies jaunajā Siguldas rotas atbalsta punktā, aicina siguldiešus pievienoties Zemessardzes rindām, un stāsta par dienestu: ”Zemessargs ir pilsonis, kurš karavīra iemaņas apgūst un no sava pamatdarba brīvajā  laikā. Dienests Zemessardzē vairo patriotismu, atbildību un respektu, aicinot, pulcinot un organizējot godprātīgus pilsoņus pilnvērtīgi kalpot savai valstij, rūpēties par tās drošību un aizsardzību, kā arī sniedz sociālās garantijas un materiālo kompensāciju iesaistītajiem.”

Jaunais Siguldas zemessargu pieteikšanās un pulcēšanās punkts palīdzēs ne tikai piesaistīt jaunus zemessargus, bet arī efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas.

Rotas atbalsta punkts Siguldā būs atvērts katru dienu, izņemot otrdienas, ceturtdienas un svētdienas, kad Zemessardzes kandidātu pieņemšana notiks pēc individuāla pieraksta.

Sigulda un Siguldas novads ir viens no Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības teritorijām, līdzās Krimuldas, Inčukalna, Sējas, Limbažu,  Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Cēsu, Amatas un Līgatnes novadiem, Saulkrasti un Salacgrīva.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 25. septembrī. Bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis. 

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Siguldā atvērts Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tālr.28326080, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Instagram/Vidzemes brigādes zemessargi