Zemessardzes sporta spēlēs uzvaru izcīna 4.Kurzemes brigāde un 25.kājnieku bataljons

07/23/2019
Sports
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

Aizvadītājā nedēļas nogalē, no 19. līdz 21. jūlijam, Madlienā, pulcējot apmēram 1000 apmeklētāju, aizritējušas Zemessardzes 28. vasaras sporta spēles.

 

Tajās 14 disciplīnās spēkiem mērojās 27 komandas – 21 Zemessardzes bataljons, četras brigādes, Zemessardzes štābs, kā arī Lietuvas pārstāvji. Sacensībās piedalījās apmēram 770 sportisti -  karavīri, zemessargi un civilie darbinieki.

 

Vasaras sporta spēļu svinīgā atklāšana notika 20. jūlijā. Tā sākās ar parādes gājienu uz Madlienas stadionu, kur noritēja svinīgā Zemessardzes sporta spēļu atklāšanas ceremonija.

 

"Tas ir mūsu tradicionālais notikums, un ir liels prieks, ka šī tradīcija dzīvo un kļūst arvien stiprāka. Paldies Jums visiem, paldies Jūsu ģimenēm, ka Jūs esat šeit. Paldies arī mūsu Lietuvas kolēģiem, kas raduši iespēju piedalīties mūsu sporta spēlēs. Šogad ir Latvijas armijas simtgade. Tā pirms simts gadiem izcīnīja un aizstāvēja Latvijas neatkarību. Latvijas neatkarību gatava aizstāvēt arī Zemessardze, kas izveidota pirms 28 gadiem," tā atklāšanas ceremonijā svētku dalībniekus un apmeklētājus sveica Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis.

 

"Tas, ka Zemessardzes sporta spēles notiek Ogres novadā, liecina par to, ka Ogres novads un arī Madliena sadarbojas ar Zemessardzi un pārējām valsts struktūrām, un tas ir ļoti vērtīgi. Šodien arī Madlienai ir svētki – Madlienas diena, sveicu visus madlieniešus," sacīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.

Atklāšanas pasākumā paraugdemonstrējumus sniedza arī Gaisa spēku pārstāvji.  Latvijas, Zemessardzes un Ogres novada karogus uz stadionu nogādāja izpletņlēcēji, izlecot  no helikoptera.

 

Dalībnieki mērojās spēkiem 14 sporta veidos – militārajā šķēršļu stafetē, mini futbolā, basketbolā, volejbolā, tautasbumbā, spēka vīru un sievu sacensībās u.c. No Plaužu ezera startēja triatlona dalībnieki, bet Zādzenes karjerā notika šaušanas sacensības.

 

Brigāžu štābu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde, otrajā vietā ierindojās 1.Rīgas brigāde, trešajā – 2.Vidzemes brigāde. Bataljonu starpā pirmo vietu izcīnīja Zemessardzes 25.kājnieku bataljons, otrajā vietā – Studentu bataljons, trešajā – 54. inženiertehniskais bataljons.

 

Savukārt, madlienieši sporta spēļu laikā varēja aplūkot militāro tehniku, tostarp helikopteru, piedalīties dažādās atrakcijās, nogaršot ēdienu, kas gatavots Zemessardzes lauka virtuvē, kā arī piedalīties svētku koncertā.

 

Šogad sporta spēles organizēja Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 54.inženiertehniskais bataljons sadarbībā ar Zemessardzes štābu.

 

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

 

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811. Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Zemessardzes sporta spēles

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tālr.28326080, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Instagram/Vidzemes brigādes zemessargi