Noslēgušās trešās “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2019” spēles

09/18/2019
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

18. septembrī poligonā “Mežaine”, Skrundas novadā norisinājās trešās “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2019” sporta spēles jauniešiem, kuras organizēja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs sadarbībā ar Latviešu virsnieku apvienību.

“Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2019” izcīņas spēlēs notika foto orientēšanās sacensības ar devīzi “Noķer nebijušas sajūtas!”. Sacensībās piedalījās desmit komandas no Kuldīgas, Saldus, Skrundas, Kazdangas, Aizputes un Nīkrāces.

Pirmo vietu un ceļojošo kausu sacensībās ieguva Nīkrāces pamatskolas komanda, otro vietu ieguva Saldus vidusskolas komanda un trešo vietu - Māteru Jura Kazdangas pamatskola. Dalībnieku komandas sacentās kontrolpunktu atrašanā pēc izsniegtajiem foto objektu attēliem un aprakstiem par šiem objektiem. Lai izdotos tikt pie godalgotajām vietām, bija jābūt gan attapīgiem un veikliem, gan precīziem norāžu izpildē. Pavisam bija izveidoti 19 kontrolpunkti dažādās vietās ar noslēdzošo 20. kontrolpunktu finišā.

Jauniešiem bija iespēja arī apskatīt militārās tehnikas ekspozīciju, kas ietver dažādu valstu ražojuma un dažāda izlaiduma gada militāro tehniku, tostarp Chevrolet Pick Up M1008, GAZ53, GAZ3507, Jeep Willys M38A1, Magirus Deutz Jupiter 178D15, MB Unimog 416, Renault Master, UAZ-469, VW Iltis un Volvo TGB 211A.

Ekspozīciju izveidojusi Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde sadarbībā ar Nodrošinājuma pavēlniecības Transporta remonta nodrošinājuma centru, un tajā aplūkojamā militārā tehnika kādreiz bijusi Nacionālo bruņoto spēku rīcībā un vairs netiek izmantota. 

“Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa” spēles ir kļuvusi par tradīciju. Zemessardze sadarbojas ar Latviešu virsnieku apvienību, organizējot pasākumus jauniešiem ar mērķi veicināt patriotismu un sniegt priekšstatu par iespējām ikvienam piedalīties valsts aizsardzībā.

Dalība “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa” izcīņas spēlēs jauniešiem dod iespēju ne tikai sacensties veiklībā un erudīcijā, bet arī gūt priekšstatu par Zemessardzi, tās uzdevumiem un lomu Latvijas valsts aizsardzībā.

Kauss

Kopbilde

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes  mājaslapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

 

Informāciju sagatavojusi:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas  daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

guna.pricina@mil.lv