Zemessardzes 4. Kurzemes brigādi 18. novembra militārajā parādē pārstāvēs 52.kaujas atbalsta bataljons

11/15/2019
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Pirmdien, 18. novembrī, Rīgā, 11. novembra krastmalā notiekošajā Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai un Latvijas armijas simtgadei veltītajā militārajā parādē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādi pārstāvēs 52.Kaujas atbalsta bataljons, kurš izvietots Jelgavā. Bataljona zemessargi un karavīri ar savu nesavtīgo attieksmi pret dienestu un profesionalitāti, šo godu pārstāvēt brigādi, jau nopelnījuši trešo gadu pēc kārtas.

Zemessardzes 52. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 9. septembrī. Kopš 2018. gada 3. janvāra bataljona nosaukums ir  Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons. Vienības teritorija aptver Jelgavas pilsētu, Ozolnieku un Jelgavas novadus.

Bataljona komandieris no 2018. gada 15. augusta ir pulkvežleitnants Arvis Zīle.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karogu uzticēts nest 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargam leitnantam Jānim Tomašūnam. Leitnants J.Tomašūns ir viens no bataljona “atslēgas” personām, kurš vienmēr ar savu priekšzīmi un zināšanām motivē un vada bataljona zemessargus kopīga mērķa sasniegšanai.

Bataljona parādes formāciju noslēgs virsseržants Andrejs Maslobojevs, kurš šogad ir pārstāvējis Nacionālos bruņotos spēkus karavīru starptautiskajās sacensībās Ķīnā, izpletņlēkšanas kategorijā, kur īpaši lielā konkurencē guva ievērojamus rezultātus.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde ir dibināta 1992. gada 30. jūnijā un tajā ietilpst štābs Kuldīgā,  trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Ventspilī, Dobelē, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Brigādes komandieris kopš 2017. gada 26. jūnija ir pulkvedis Andris Rieksts.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

 

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

 

Informāciju sagatavojusi:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas  daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
guna.pricina@mil.lv