Zemessardzes 2019.gada noslēguma konference

12/18/2019
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes štābs

17.decembrī Zemessardzes štābā notika Zemessardzes 2019.gada noslēguma konference, kurā piedalījās Zemessardzes štāba pārvalžu priekšnieki, visu Zemessardzes brigāžu komandieri un virssseržanti, Zemessardzes bataljonu, kā arī atsevišķo vienību komandieri. Konferences laikā Zemessardzes štābs un Zemessardzes brigāžu komandieri atskaitījās par 2019.gadā paveikto, kā arī ziņoja par gatavību 2020.gada uzdevumu izpildei.

Zemessardzes pamatuzdevums arī 2020.gadā būs nodrošināt gatavību pildīt valsts aizsardzības plānā paredzētos uzdevumus. 2020.gadā būs ļoti intensīvs apmācību kalendārs. Intensīvi strādāsim pie jaunā bruņojuma un tehnikas apguves, kā arī jauno spēju veidošanas un attīstības.

Zemessardze arī turpmāk tai pieejamo resursu robežās un likumā noteiktā kārtībā nodrošinās atbalstu sabiedrībai, stiprinās sadarbību ar valsts un pašvaldību organizācijām.

Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis

 

Konferences noslēgumā apbalvoja labāko bataljonu no katras Zemessardzes brigādes. Par labākajiem bataljoniem 2019.gadā atzina:

Zemessardzes 1.Rīgas brigādē – Zemessardzes Studentu bataljonu;

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē – Zemessardzes 31.kājnieku bataljonu;

Zemessardzes 3.Latgales brigādē – Zemessardzes 34.kājnieku bataljonu;

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādē – Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljonu.

Labāko bataljonu karogu kātiem piestiprināja iegravētas sudraba plāksnītes, kas paliks kā vēsturiska liecība par bataljona sasniegumiem.

Sudraba plāksnīte labākajam bataljonam