Ziemassvētku kauju atceres pasākumā iespēja apskatīt Zemessardzes 54. inženiertheniskā bataljona tehniku un ekipējumu

01/10/2020
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

   Sestdien, 11. janvārī, Ziemassvētku kauju muzejā, Jelgavas novada “Mangaļos”, notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākums. Tā laikā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 54.inženiertehniskais bataljons iepazīstinās ar Zemessardzi un sadarbībā ar studentu korporācijām rīko nakts pārgājienu ar mērķi kopīgi iepazīt Latvijas vēsturi un Zemessardzes uzdevumus.

   Laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespējams aplūkot bataljona militāro tehniku  un ekipējumu, kā arī iepazīties ar bataljona uzdevumiem un iespējām iestāties Zemessardzē.

   Tāpat pasākuma laikā notiks arī svinīga ceremonija, kuras laikā zemessarga zvērestu dos arī 54. inženiertehniskā bataljona jaunie zemessargi.

   Drosmīgākie pasākuma dalībnieki, kuri iepriekš pieteica savu dalību, kopā ar bataljona pārstāvjiem piedalīsies kopīgā nakts pārgājienā pa latviešu strēlnieku kauju vietām, nakšņos apkurinātās teltīs un baudīs bataljona zemessargu gatavoto ēdienu. Pārgājiena laikā dalībnieki vairāk uzzinās par katru piemiņas vietu Ložmetējkalna apkārtnē, latviešu strēlnieku cīņām un Latvijas valsts veidošanās pirmsākumiem.

   Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona galvenie uzdevumi neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās, kā arī sniegt inženiertehnisko atbalstu bruņoto spēku vienībām. Bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota ik gadu visā Latvijas teritorijā neitralizē vairākus tūkstošus dažāda kalibra strēlnieku munīcijas, artilērijas lādiņus, mīnmetēju mīnas, aviācijas bumbas un citus sprādzienbīstamus priekšmetus. Piemēram, 2019.gadā rotas karavīri neitralizēja gandrīz 6000 sprādzienbīstamo priekšmetu.

   Bataljona atbildības teritorijā ir Ikšķiles, Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ērgļu un Mālpils novads, un tā komandieris ir pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

   Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljonā, jāzvana uz tālruņa numuru 29278904 vai 65044130.

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tālr.28326080 e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi