Nacionālie bruņotie spēki ierobežo apmācības, neietekmējot kaujas spējas

03/16/2020
Militārās mācības
Information prepared by
Aizsardzības ministrija

Pamatojoties uz Ministru kabineta 12. marta rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, aizsardzības nozares vadība noteikusi kārtību vīrusa COVID -19 izplatības ierobežošanai Nacionālajos bruņotajos spēkos un Aizsardzības ministrijas padotības iestādēs.

“Mēs īstenojam visus nepieciešamos drošības pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai, lai mūsu un sabiedroto karavīri arī turpmāko nedēļu laikā būtu pasargāti no saslimšanas. Mūsu bruņoto spēku galvenais uzdevums ir saglabāt kaujas spējas, un arī ārkārtējās situācijas laikā tie turpina nodrošināt valsts aizsardzību,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lai ierobežotu COVID-19 iespējamo izplatību Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu karavīru vidū, no 14. marta līdz turpmākam rīkojamam Nacionālie bruņotie spēki atceļ visa veida apmācības un pasākumus, kas tieši neattiecas uz kaujas spēju nodrošināšanu un starptautisko saistību izpildi.

Tāpat no 14. marta tiek pārtrauktas visa veida apmācības Zemessardzes bataljonos. Zemessargu apmācību neveic arī Zemessardzes Mācību centrs.

Sabiedroto valstu bruņoto spēku karavīriem, kuri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, nav atļauts izbraukt no valsts.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Jaunsardzes centrs līdz 14. aprīlim atceļ visus pasākumus un nodarbības jaunsargiem un skolēniem, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību.

Saskaņā ar aizsardzības nozares vadības lēmumu Latvijas Kara muzejs apmeklētājiem ir slēgts līdz 14. aprīlim.

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors

Kaspars Galkins

Tālrunis: 67335085, 29478861

E-pasts: kaspars.galkins@mod.gov.lv