Zemessardze trenē gatavību sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām COVID-19 izplatības ierobežošanā

03/23/2020
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes štābs

21. un 22. martā Zemessardzes bataljonos visā valsts teritorijā notika mācības ar mērķi pārbaudīt personāla gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām COVID-19 izplatības ierobežošanā.

Zemessardzes bataljoni savās atbildības teritorijās trenēja telšu izvēršanu un aprīkojuma darba kārtības pārbaudi. Telšu izvēršanas notika vietās, kur civiliedzīvotājiem tas neradīja neērtības. Zemessardzes bataljoni veica vienību personāla gatavības pārbaudi reaģēt krīzes situācijās, sadarbojoties ar valsts institūcijām.

Zemessardzes apmācību laikā tika ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes Vadības grupas galvenā speciāliste

seržante Anita Krieķe-Jermacāne

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv