Kocēnu novadā notiks Zemessardzes mācības

08/21/2020
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

No 22. līdz 23. augustam Kocēnu novada Bauru meža masīvā norisināsies Zemessardzes 27.kājnieku bataljona militārās mācības, kuru laikā zemessargi gatavosies lauka taktiskajam vingrinājumam “ZOBENS 2020”.

Militāro mācību laikā meža masīvā pārvietosies militārā tehnika un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Pārvietošanās maršruti plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos Kocēnu novadā un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

No 25. līdz 27. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros Vidzemē notiks lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2020”, kuru laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma scenārija ietvaros. 

Macibas ZS

Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.2832608

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi