Sagaidot valsts svētkus Zemessardze sniedz atbalstu sociālās aprūpes iestādēm Vidzemē

11/19/2020
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

Sagaidot 18. novembri, Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu,  Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde iesaistās kopējā Nacionālo bruņoto spēku akcijā, sniedzot atbalstu sociālās aprūpes iestādēm, lai dāvātu svētku sajūtu līdzcilvēkiem.

Lai sniegtu atbalstu savu novadu iedzīvotājiem, 11. novembrī, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljons pansionātam “Balvi” dāvinās akordeonu, kas pansionāta iemītniekiem svētkos tik ļoti nepieciešams.  Savukārt 12. novembrī 25. kājnieku bataljons dosies uz Cesvaines novada Grašu bērnu ciematu, kur gādās kokmateriālus un labiekārtos teritoriju.

Par sagatavoto svētku sveicienu Balvu pansionātam stāsta Zemessardzes 31.kājnieku bataljona civilmilitārās sadarbības speciālists Aigars Ribušs: “Sazinoties ar pansionātu, vēlējāmies noskaidrot, vai viņiem ir īpašas vajadzības ar ko varam iepriecināt svētkos pansionāta iemītniekos. Sarunas gaitā izrādījās, ka viņi meklē akordeonu, kas viņiem ļoti pietrūkst svinīgos pasākumos. Lai valsts svētkos radītu svētku sajūtu pansionāta iedzīvotājiem, štāba kolektīvs saziedoja nepieciešamos līdzekļus un akordeons ir iegādāts. ”

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona pārstāvji uz Grašu bērnu ciematu Cesvaines novadā atbalstu sniegt dosies jau otro reizi. Par godu 4.maija svētkiem bataljons veica meža tīrīšanas darbus un bojājumu novēršanu mežā, taču šoreiz bataljona pārstāvji gādās kokmateriālus un rūpēsies par teritorijas labiekārtošanu. Kā stāsta bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste Agnese Stepāne, Grašu bērnu ciematā fiziski smago darbu veikšanā vienmēr noder palīdzība, un mūsu zemessargi ar prieku steidz palīgā. “Tāpēc uztveram šo atbalsta sniegšanu ļoti atbildīgi un priecājamies, ka ar savu darbu spēsim svētkos iepriecināt sava novada cilvēkus.”

Aktivitātes norisinās, ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktās drošības prasības.

Jau ziņots, ka no 30. oktobra līdz 18. novembrim karavīri un zemessargi visā Latvijā sniedz atbalstu sociālās aprūpes iestādēm un līdzcilvēkiem, kam tas nepieciešams, palīdz dzīvnieku patversmēm un sakopj kritušo karavīru piemiņas vietas un kapus.

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi