Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniegs atbalstu Rīgas dienas centram Covid-19 izplatības ierobežošanā

12/30/2020
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

No 4. janvāra līdz 17. janvārim Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniegs atbalstu Rīgas pilsētas pašvaldības dienas centram Katoļu ielā 57 ar Covid-19 saslimušo izolācijas telpu apsardzē.

Zemessargi tiks nodrošināti ar atbilstošiem individuālās aizsardzības līdzekļiem, kā arī ievēros Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās prasības.

Jau ziņots, Zemessardzes vienības šajā laikā atbalsta arī Valsts robežsardzi un Valsts policiju valsts ārējās robežas un iekšējās pārvietošanās ierobežojumu kontrolei, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!