Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē uzsāk zemessargu militāro pamatapmācību

02/16/2021
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No 12. līdz 14. februārim Skrundas novadā militārajā poligonā “Mežaine” Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes jaunie zemessargi uzsāka militārās pamatapmācības  kursu.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizētajā zemessargu pamatapmācības nometnē piedalījās jaunie zemessargi no visiem bataljoniem. Pamatapmācības teorētiskās un praktiskās nodarbības vadīja instruktori no 44. kājnieku bataljona.

basic

Jaunie zemessargi militārās pamatiemaņas apgūs septiņos apmācību blokos, ilgākā laika periodā nedēļu nogalēs. Apmācības noslēgums plānots 6.jūnijā.

Kursa laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un gūs ieskatu saistošajos normatīvajos aktos. Tāpat zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Pirms piedalīšanās apmācībās dalībniekiem un personālam bija jāuzrāda negatīvs Covid-19 analīžu tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms apmācību procesa uzsākšanas.

Mācību laikā tika ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv