Zemessardzes 30. gadadienas svinības notiks Jelgavā

07/22/2021 - 10:16
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardze

Sestdien, 21. augustā, Jelgavā notiks Zemessardzes 30. gadadienas svinības. To laikā paredzēta militārā parāde pilsētas centrā, koncertuzvedums «Mūsu zeme. Mūsu tauta» Jelgavas pils pagalmā un Zemessardzes vienību militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde pļavā pretī Jelgavas pilij.

Aktivitātes sāksies pulksten 12 ar militāro parādi – no Hercoga Jēkaba laukuma tā virzīsies pa Lielo ielu līdz pļavai pretī Jelgavas pilij. Parādi komandēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Tajā piedalīsies aptuveni pusotrs tūkstotis karavīru un zemessargu no visām četrām Zemessardzes brigādēm – 1. Rīgas brigādes, 2. Vidzemes brigādes, 3. Latgales brigādes un 4. Kurzemes brigādes –, kā arī karavīri un zemessargi no Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. bataljona, Gaisa spēkiem un Militārās policijas. Atbalstu sniegs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona un Nodrošinājuma pavēlniecības karavīri.

No pulksten 14 līdz 16 Jelgavas pils pagalmā notiks koncertuzvedums «Mūsu zeme. Mūsu tauta». Tajā iesaistīti mūziķi, aktieri un citi mākslinieki, kuri savā brīvajā laikā ir zemessargi. Koncertuzvedumā piedalīsies Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris «Stars» un deju kopa «Bramaņi», solisti zemessargi Luīze Krasta, Jānis Igaunis un Atis Ieviņš, solisti Antra Stafecka un Jānis Stībelis, kā arī repa mākslinieks R.2.R.S., kurš pārstāv repa apvienību «Kreisais krasts», bet ikdienā ir Militārās policijas karavīrs. Ieeja pasākumā būs ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt elektroniski biļešu tirdzniecības platformā «Biļešu paradīze».

Savukārt no pulksten 14 līdz 17 pļavā pretī Jelgavas pilij būs iespēja aplūkot Zemessardzes vienību militāro tehniku, ieročus un ekipējumu, labvēlīgos laikapstākļos – arī izpletņlēcēju grupas nolaišanos. Katra Zemessardzes brigāde un Kiberaizsardzības vienība veidos savu stendu, un interesentiem būs iespēja izmēģināt ekipējumu un piedalīties nelielās sacensībās.

2021. gada 23. augustā apritēs 30 gadi kopš dibināta Latvijas Republikas Zemessardze, kas ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardzē vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas.

Aktuālā informācija par svētku pasākumiem būs pieejama vietnē www.zs.mil.lv

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Sagatavotais materiāls būs apskatāms Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku sociālo mediju kontos.