Latvijas Kara muzejā notiks Zemessardzes 30. gadadienai veltītas izstādes un pastmarkas atklāšanas pasākums

08/10/2021 - 20:58
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes štābs

Trešdien, 11. augustā pulksten 13.00 Latvijas Kara muzejā notiks izstādes “Tad un Tagad. Latvijas Republikas Zemessardzei 30” atklāšana un  valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” pastmarkas “Latvijas Republikas Zemessardze” atvēršanas pasākums.

Pasākumā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš,  Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” valdes locekle Anda Ozola, Latvijas Kara muzeja direktora pienākumu izpildītājs Juris Ciganovs, Zemessardzes vienību pārstāvji un aicinātie viesi.

Zemessardze dibināta trauksmainā laikā, kad jaunatgūtā Latvijas neatkarība vēl bija jānosargā, kad ar valsts spēkiem vien nepietika un bija vajadzīga visas sabiedrības iesaiste. Izstāde Latvijas Kara muzejā parāda Zemessardzes attīstības gaitu no tās pirmsākumiem līdz pat šodienai, cik ļoti uzlabojies zemessargu ekipējums, nodrošinājums, apmācība. Tikai viena lieta, kas palikusi pārliecinoši nemainīgi – dažāda vecuma, ar dažādu izglītību,  visdažādāko profesiju pārstāvju vēlme stāties zem vienota – Latvijas Republikas Zemessardzes – karoga, ar vienotu mērķi sargāt Tēvzemes neatkarību un brīvību.

Iestājoties Zemessardzē, cilvēks savu pārliecību sargāt Tēvzemes neatkarību un brīvību apliecina ar konkrētu rīcību. Bet tas nav vienīgais veids, kā apliecināt savu pārliecību par brīvu Latvijas valsti. Ikviens uzņēmums, ikviens Latvijas iedzīvotājs, atbalstot Zemessardzi gan dienestā, gan svētkos, sniedz ieguldījumu drošas, mūsdienīgas un plaukstošas Latvijas valsts pastāvēšanā. Tāpēc esam pateicīgi Valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Pasts” par īpaši Zemessardzei veltīto pastmarku. Pastmarkas dizainā izmantoto fotogrāfiju autors ir Aizsardzības ministrijas fotogrāfs Gatis Dieziņš. Pastmarkas, pirmās dienas aploksnes un zīmoga dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

Līdz Latvijas Kara muzejs savas durvis vērs klātienes apmeklētājiem, aicinām Zemessardzes 30.gadadienai veltīto izstādi apskatīt virtuālā versijā Latvijas Kara muzeja mājas lapā http://www.karamuzejs.lv/

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.