Madonā notiks ikgadējais Zemessardzes rudens orientēšanās biatlons

10/06/2021 - 09:45
Sports
Information prepared by
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

9. oktobrī Madonā, Smeceres silā, notiks ikgadējais Zemessardzes rudens orientēšanās biatlona sacensībās, ko organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 25.kājnieku bataljonu.

Vingrinājuma mērķis ir veicināt orientēšanās sporta popularitāti karavīru un zemessargu vidū. Vingrinājuma dalībnieki dosies orientēšanās biatlona pavēles distancē, kuras kopējais garums plānots 5,0-5,5 km divos apļos, ar šaušanu katra apļa beigās. Vingrinājuma laikā noskaidros labākos gan komandu, gan individuālajā vērtējumā. Dalībai pasākumā pieteikušies aptuveni 100 zemessargu un karavīru no visām Zemessardzes vienībām.

Zemessardze aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos formas tērpos.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām –  brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas, kā arī sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona

Civilmililitātās sadarbības nodaļa

Tālr.27792455

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi