Rendas pagastā notiks Zemessardzes mācības

05/12/2022 - 14:40
Militārās mācības
Latvijā
Information prepared by
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

rendas

No 13. līdz 15. maijam Kuldīgas novada Rendas pagasta Vēža ezera apkārtnē norisināsies Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida mācības.

Mācības notiks ar Kuldīgas novada pašvaldību un A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un visu Latviju kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām.

Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta, piemēram, paplašinot savu redzesloku, apgūstot dažādas civilās specialitātes, norūdot raksturu, uzlabojot savu fizisko sagatavotību u.c. Zemessardze ir vieta, kas sabiedrību vieno sardzē par visdārgāko – Latviju.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību norises vietās tiks izmantoti kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Rendas pagastā zemessargi īslaicīgi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem ar dažādu militāro transportu, tajā skaitā sešriteņu kvadricikliem, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 26258505 vai rakstīt uz e-pastu  laura.petersone@mil.lv,  vai personīgi ierasties vienībā - Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Iveta Rozenfelde

Tālrunis: 25708808

iveta.rozenfelde@mil.lv