Dienvidkurzemes novada Bārtas pagasta objektā “Bārta” notiks Inženieru rotas mācības

07/25/2022 - 10:24
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

inženieru mācības

No 25. jūlija Dienvidkurzemes novada Bārtas novada objektā “Bārta” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Inženieru rotas mācības.

Mācību laikā Inženieru rotas zemessargi apgūs un nostiprinās militārās inženierprasmes, tostarp inženieršķēršļu uzstādīšanu, konstrukciju izveidi un uzstādīšanu.

Mācības notiks ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību un A/S “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti diennakts gaišajā laikā.

 

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pasta adresi  44bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā - Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācībās netiks izmantota salūtmunīcija un kaujas imitācijas līdzekļi.

Tā kā mācībās tiks trenēta arī sadarbība ar civilās tautsaimniecības partneriem, mācību norises vietas tuvumā pārvietosies smagā tehnika, tostarp, pašizgāzēji ar puspiekabēm, traktori u.c. lielas kravnesības transportlīdzekļi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

 

Foto: Zemessardzes 1. Rīgas brigādes arhīvs

 

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Fūrmane

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 28014229

lasma.furmane@mil.lv