Aizsardzības ministrijas mācībās “AMEX 2022” pārbaudīs valsts institūciju un komersantu gatavību militārām un hibrīdkrīzēm

09/05/2022 - 10:21
Latvijā
Militārās mācības
Information prepared by
AM Militāri publisko attiecību departaments

7. un 8. septembrī Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” ietvaros notiks ikgadējās Aizsardzības ministrijas mācības “AMEX 2022”, lai pārbaudītu valsts institūciju un komersantu gatavību militārām un hibrīdkrīzēm.

Mācību dalībnieki saskaņā ar mācību scenāriju tiks iesaistīti valsts apdraudējuma  pārvarēšanā un izspēlēs nekonvencionālos, kā arī militāro draudu scenārijus.

Aizsardzības ministrijas mācības notiek ik gadu sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, iesaistot Zemessardzes brigādes, Iekšlietu ministriju un tās dienestus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī citas valsts pārvaldes institūcijas un privātos uzņēmumus, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

Šogad Aizsardzības ministrijas mācību ietvaros darbosies Iekšlietu ministrijas vadītais Civilās aizsardzības Operacionālās vadības centrs, kurā dažādu atbildības jomu grupās darbosies aptuveni 130 eksperti no iestādēm un uzņēmumiem, kas saistīti ar atbalsta sniegšanu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem valsts apdraudējuma pārvarēšanā.

Mācībās piedalīsies Aizkraukles, Alūksnes, Ādažu, Dobeles un Ropažu novadu pašvaldības un to civilās aizsardzības komisijas, kuras sadarbībā ar Zemessardzes brigādēm savu administratīvo teritoriju ietvaros izspēlēs dažāda mēroga incidentus un krīzes situācijas.

Mācībās “AMEX 2022” tiks iesaistīti arī nacionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lai gūtu ieskatu par valsts apdraudējuma pārvarēšanas komunikāciju.

Mācības “AMEX 2022” novēros Latvijas ārvalstu sadarbības partneri. Mācības apmeklēs Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekļi un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka 7. un 8. septembrī laika posmā no plkst. 8.00 līdz 20.00 Aizsardzības ministrija sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA “BITE Latvija”, SIA “Tele2” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu mācību “AMEX 2022” laikā veiks Latvijas iedzīvotāju apziņošanu ar SMS īsziņām.

No 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā notiek militāro mācību cikla “Namejs 2022”  rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Anete Gnēze
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: Anete.Gneze@mod.gov.lv