Vents Kodors

Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris

Rank
pulkvežleitnants

Moto: Vienmēr var labāk!

Pulkvežleitnants Vents Kodors dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1991. gadā, kā 56. Zemessardzes bataljona dienestnieks, bijis bataljona štāba priekšnieks un Operatīvās nodaļas priekšnieks. Savu dienestu turpinājis virsnieku amatos Sauszemes spēku un Zemessardzes štābā.

2009. gada 4. septembrī pulkvežleitnants Vents  Kodors stājās Zemessardzes 56. kājnieku bataljona komandiera amatā. 2020. gadā šī vienība saņēma jaunus uzdevumus un tika pārdēvēta par Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljonu.

Militāro izglītību pulkvežleitnants Kodors ieguvis Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (1995. gads un 2002. gads), ASV Armijas un ģenerālštāba koledžā (2007. gads). Savas zināšanas regulāri papildinājis dažādos militārajos kursos Latvijā un ārvalstīs.

Pulkvežleitnants Vents Kodors guvis arī starptautisko operāciju pieredzi, kā Latvijas kontingenta komandieris Afganistānā (2008. gads).

Par savu dienestu pulkvežleitnants Kodors saņēmis Valsts prezidenta Pateicību un Ministru prezidenta Pateicību, NBS komandiera, Zemessardzes komandiera un vienību apbalvojumus.

Apbalvots ar 1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi.