Pulkvežleitnana Viktora Karecka portrets svētku formastērpā uz Zemessardzes 44. kājnieku bataljona karoga fona

Viktors Kareckis

Rank
pulkvežleitnants

Pulkvežleitnanta Karecka moto: “Nav vārda “NEVAR”, viss ir iespējams – ja neatrodi ceļu uz mērķi, tad izveido to pats.”

Pulkvežleitnants Viktors Kareckis dienesta gaitas uzsācis Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. brigādē 2001. gadā. 
No 2003. gada dienestu turpinājis Sauszemes spēku brigādē 2. kājnieku bataljonā kā vada komandieris. No 2007. gada dienestu turpinājis dažādos amatos 1. Zemessardzes novada štābā. 2013. gadā dienestu pildījis 1. Zemessardzes novada 44. kājnieku bataljona rotas komandiera amatā, bet no 2016. gada 1. Zemessardzes novada štāba Operatīvās daļas priekšnieka amatā. Sākot ar 2017. gadu, dienestu turpinājis kā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Operatīvās pārvaldes priekšnieks. Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandiera amatā no 2021. gada 29. jūnija līdz 2024.gada 4.jūnijam. 
Pulkvežleitnants V. Kareckis militāro izglītību ir ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Savas zināšanas regulāri papildinājis dažādos nacionālajos un starptautiskajos kursos. 
Starptautisku dienesta pieredzi pulkvežleitnants V. Kareckis ieguvis starptautiskajās operācijās Irākā, Afganistānā un 2016. gadā Lielbritānijā kā Eiropas savienības kaujas grupas rotas komandieris. 
Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar aizsardzības ministra un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumiem.