Pulkvežleitnanta Rinata Ažēna portrets svētku formastērpā uz Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karoga fona

Rinats Ažēns

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris

Rank
pulkvežleitnants

Pulkvežleitnanta Ažēna moto: “Ja vēlaties kaut ko tādu, kas jums nekad nav bijis, jums ir jādara kaut kas, ko nekad neesat izdarījis.”

Pulkvežleitnants R. Ažēns dienesta gaitas uzsācis Nacionālo bruņoto spēku 1. Zemessardzes novada Zemessardzes 44. bataljonā 2000. gadā. 
No 2004. gada dienestu turpinājis 1. Zemessardzes novada Operatīvās daļas Mācību nodaļā un no 2007. gada stājies Operatīvās daļas Mācību nodaļas priekšnieka amatā. 2010. gadā dienestu pildījis 1. Zemessardzes novada Operatīvās daļas Operatīvās nodaļas priekšnieka amatā. Sākot no 2013. gada, dienestu turpinājis kā 1. Zemessardzes novada 44. kājnieku bataljona Operatīvās nodaļas priekšnieks. Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris no 2021. gada 18. augusta.
Pulkvežleitnants R. Ažēns militāro izglītību ir ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. 
Starptautisku dienesta pieredzi pulkvežleitnants R. Ažēns ieguvis, piedaloties gan starptautiskajā operācijā Afganistānā, gan militārajās mācībās Dānijā, Polijā un Gruzijā. 
Novērtējot ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku attīstībā un priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, pulkvežleitnants Rinats Ažēns 2012. gadā apbalvots ar Nacionālajos bruņoto spēku komandiera goda zīmi “Par centību militārajā dienestā”, kā arī 2015. gadā Nacionālajos bruņoto spēku komandiera goda zīmes “Par nopelniem” 3. pakāpi. Dienesta laikā vairākkārt apbalvots ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Zemessardzes komandiera apbalvojumiem.