Majora Aivja Vācera portrets svētku formastērpā uz Zemessardzes 51. kājnieku bataljona karoga fona

Aivis Vācers

Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris

Rank
majors

Majora Vācera moto: “Cilvēcei ir dota tikai viena izpausmes iespēja, kā aiz sevis atstāt vēsturiskus faktus, tā ir māksla, mēs katrs personīgi esam atbildīgi cik ilgi un iedvesmojoši cilvēce baudīs mūsu pašu radītos mākslas šedevrus.”

Majors A. Vācers dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā. 
Pēc Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas dienestu turpinājis turpat akadēmijā, kursa priekšnieka amatā. No 2004. līdz 2009. gadam dienējis Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā, ieņemot Kājnieku rotas komandiera, Izlūkošanas nodaļas priekšnieka un Operatīvās plānošanas nodaļas priekšnieka amatus. No 2009. gada Zemessardzes 4. brigādes 51. kājnieku bataljona Štāba operatīvās daļas priekšnieks. Zemessardzes 51. kājnieku bataljona komandieris no 2018. gada 7. februāra.
Majors A. Vācers militāro izglītību ir ieguvis Absolvējis Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju. Savas zināšanas regulāri papildinājis dažādos nacionālajos un starptautiskajos kursos. 
Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar aizsardzības ministra un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumiem.