Lāčplēša dienā Liepājā jaunie zemessargi dos svinīgo zvērestu

11/09/2022 - 15:08
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltītais pieminekļi "Par Latviju" izgaismoti sarkanbaltsarkanās krāsās un pie tiem nolikti ziedi un svecītes

11. novembris, Lāčplēša diena, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljonā sāksies ar jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremoniju, pēc kuras tās dalībnieki – karavīri, zemessargi un veterāni dosies uz Jāņa Čakstes laukumu, kur visi klātesošie varēs noklausīties Lāčplēša dienai veltīto koncertu. 

Plkst. 18.00 sāksies svinīgs lāpu gājiens līdz Ziemeļu kapiem, kur lāpu gājiena dalībniekus pie Brīvības cīnītāju pieminekļa uzrunās un noliks ziedus Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un Liepājas pilsētas vadība.

“Tuvojoties valsts svētkiem, novēlu katram apzināties savu lomu un atbildību Latvijas valsts nākotnes veidošanā. Mēs ikkatrs esam līdzatbildīgi par valsts attīstību,  izaugsmi un drošību. Lai novembris mums visiem piepildīts ar patriotismu un piederības sajūtu savai valstij,” novēl Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis.
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Foto: Zemessardzes 44.kājnieku bataljona arhīvs