Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons piedalās valsts svētku pasākumos Jelgavā

11/09/2022 - 15:14
Pasākumi
Information prepared by
Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Komunikācijas nodaļa

Seši ar Latvijas karogiem izrotāti sešriteņu kvadricikli “Bombardier 650”, uz kuriem sēž zemessargi kaujas ekipējumā dodas militārajā maršā cauri pilsētai.

Godinot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies dažādos svinīgajos pasākumos.

11. novembrī no plkst. 09.00 līdz 15.00 pie Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona, Dambja ielā 22, norisināsies interešu diena, uz kuru tika aicinātas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes, lai veicinātu patriotisko audzināšanu un sniegtu iespēju iepazīt Zemessardzes ikdienu, apskatīt ekipējumu un kaujas transportu.
Plkst. 18.00 bataljona karavīri un zemessargi dosies Jelgavas valstspilsētas organizētajā lāpu gājienā līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā, kur notiks Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. 

Savukārt 18. novembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00. Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons organizēs ikgadējo “Karogu braucienu” – ar Latvijas karogiem izrotāti sešriteņu kvadricikli “Bombardier 650” un  taktiskie transportlīdzekļi “Polaris” dosies svinīgā vieglās militārās tehnikas maršā cauri Jelgavas pilsētai,  lai bagātinātu svētku noskaņu pilsētā. 

Valsts svētkos bataljona komandieris pulkvežleitnants Arvis Zīle novēl: “Lai bataljona zemessargiem nekad nenodziest dzirksts acīs un pārliecība sirdī par pareizo izvēli, lai virzītos uz savu mērķu sasniegšanu. Zemessargu ģimenēm novēlu izturību un izpratni par zemessargu lielo ieguldījumu valsts aizsardzībā un visiem mums kopā aicinu atcerēties, ka gada tumšākajos mēnešos mēs kā tauta esam izcīnījuši lielākās uzvaras! Lai tumsa mūs nebiedē un lai gaiši svētki! “

Foto: no Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva