Gulbenē notika civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

12/02/2022 - 15:19
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 26. kājnieku bataljona Komunikācijas daļa

PILSKALNS30. novembrī, Gulbenē norisinājās Zemessardzes 26. kājnieku bataljona un Gulbenes novada civilās aizsardzības komisijas kopējās mācības “Pilskalns”.

Mācības, kas Gulbenes novadā norisinājās jau otro reizi, organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljons. Tajās piedalījās Gulbenes novada civilās aizsardzības komisijas pārstāvji no valsts un pašvaldību iestādēm. 

Mācību “Pilskalns” mērķis ir pilnveidot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā. Šoreiz galda mācību laikā to dalībniekiem bija jārisina iedzīvotāju evakuācijas, bēgļu uzņemšanas un atbalsta sniegšanas izaicinājumi, kā arī jāplāno atbalsta sniegšana Zemessardzei Gulbenes aizsardzības nodrošināšanai.  

Uzrunājot mācību dalībniekus, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš uzsvēra, ka “mācības "Pilskalns" nav eksāmens. Galvenais iemesls, kāpēc mēs vingrināmies, ir skaidri saprast lietas, pie kurām vēl jāpiestrādā un kā rīkoties atbilstošās situācijās. Grūti mācībās - viegli kaujā,” pauda G.Kauliņš.

Starpinstitūciju mācības “Pilskalns” Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisinās kopš 2020. gada. Tajās gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīzes gadījumos.