Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoni nogādā humāno palīdzību novadiem

01/11/2023 - 15:50
Atbalsts sabiedrībai
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 

Zemessargi nogādā humāno palīdzību Skrundas sociālajam dienestam

Otrdien, 10. janvārī, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoni vairākās Latvijas pašvaldībās nogādāja Zviedrijas labdarības organizāciju sarūpēto humāno palīdzību, lai sniegtu atbalstu sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem –  trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm, senioriem un kara bēgļu ģimenēm no Ukrainas.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri un zemessargi nogādāja humāno palīdzību, apģērbus un apavus Kuldīgas novada Skrundas sociālajā dienestā un pie ukraiņu ģimenes Skrundā, kā arī uz Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” dienas centriem Ezeres, Kursīšu, Jaunauces, Rubas, Vadakstes pagastos un Rudbāržu pagasta “Valtaiķu”aprūpes namu.

 Zemessardzes 44. kājnieku bataljona pārstāvji humānās palīdzības kravu nogādāja  Liepājā biedrībai “Patvērums ģimenei”, bet Zemessardzes 46. kājnieku bataljona krava nonāca Talsu novada Laucienes pagasta pansionātā “Lauciene” un Virbu pagastā pie ukraiņu ģimenēm. Zemessardzes 51. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi humānās palīdzības kravu nogādāja Tukuma un Dobeles novada Sociālajiem dienestiem.

Sadarbību ar Vācijas un Zviedrijas nevalstiskajām organizācijām koordinē Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, kurš regulāri sadarbojas arī ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.