Notiks Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera maiņas ceremonija

03/31/2023 - 18:13
Komandiera maiņas ceremonija
Information prepared by
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

1. aprīlī, plkst. 12.00, Jelgavā Pasta salā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Arvi Zīli. 

zemessargi ierindā soļo

Ceremoniju apmeklēs un tajā piedalīsies Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, bataljonu komandieri un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona karavīri, zemessargi, kā arī sadarbības partneri, pašvaldību pārstāvji un aicinātie viesi.

Pulkvežleitnants M.Bučs dienestu bruņotajos spēkos uzsācis 1997. gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pēc akadēmijas absolvēšanas dienestu turpinājis Izlūkdesanta bataljonā, 1. kājnieku bataljonā, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štāba Operatīvās plānošanas departamentā, Mācību vadības pavēlniecības štābā un Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā štāba priekšnieka amatā. Pulkvežleitnants M.Bučs militāro izglītību  ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Starptautisku dienesta pieredzi ieguvis starptautiskajās operācijās Irākā, Kosovā, kā arī pildījis nacionālā militārā pārstāvja vietnieka amatu Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā štābā Beļģijā. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Štāba bataljona komandiera apbalvojumiem.

Pulkvežleitnants A.Zīle bataljona komandiera amatā iecelts 2018. gadā un ar aktīvu un mērķtiecīgu darbību ir piesaistījis jaunus profesionālā dienesta karavīrus un zemessargus, tādejādi stiprinot valsts aizsardzību. 

Pulkvežleitnants A.Zīle dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Operatīvās plānošanas departamentā.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons dibināts 1991. gada 9. septembrī. Vienības teritorija aptver Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22, vai zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

 

Foto: no 52.kaujas atbalsta bataljona arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Guna Pričina

Tālrunis: 26577342

guna.pricina@mil.lv