Aizkraukles novadā notiks ikgadējais Zemessardzes pavasara orientēšanās biatlons

03/31/2023 - 18:26
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes štābs

1. aprīlī Aizkraukles novada biatlona bāzē “Jankas” un tās apkārtnē notiks ikgadējais Zemessardzes pavasara orientēšanās biatlona vingrinājums, ko organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 55. kājnieku bataljonu. 

zemessargs orientēšanās sacensībās

Vingrinājuma mērķis ir veicināt orientēšanās sporta popularitāti karavīru un zemessargu vidū. Vingrinājuma dalībnieki dosies orientēšanās biatlona distancē, kuras kopējais garums plānots no 5,0 līdz 5,5 km divos apļos, ar šaušanu katra apļa beigās. Orientēšanās apvidū un šaušanas prasmes apgūst ikviens karavīrs un zemessargs valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai. Vingrinājuma laikā tiks noskaidroti labākie komandu stafetē, kā arī individuālajā vērtējumā. 

Zemessardze aicina Aizkraukles novada iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos formas tērpos un ar sapratni izturēties pret Zemessardzes plānveida vingrinājumiem, kuru mērķis ir valsts aizsardzības spēju uzlabošana un reģionālās drošības stiprināšana.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju. Lai iestātos Zemessardzē, zvaniet 1811 vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

 

Informāciju sagatavoja: 

Zemessardzes štābs 

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv