Liepājā un Dienvidkurzemes novadā notiks Zemessardzes mācības

07/21/2023 - 10:37
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 44.kājnieku bataljona zemessargi mācībās

22. jūlijā Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā, savukārt 22. un 23. jūlijā Dienvidkurzemes novada Sakas pagasta Akmensraga meža iecirknī norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Mācību mērķis – trenēt zemessargu sagatavotību nodaļas līmeņa taktisko uzdevumu izpildei gan   diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro plānveida mācību laikā karavīri uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Liepājas valstspilsētas pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas militārās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas valstspilsētas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze

Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Dienvidkurzemes novada Sakas pagasta Akmensraga meža iecirknī zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas. 

Pa Dienvidkurzemes novada autoceļiem iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Liepājas valstspilsētas un  Dienvidkurzemes novada  iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. 

 

 

Foto:  no Zemessardzes 44.kājnieku bataljona arhīva