Ādažu poligonā notika Zemessardzes vingrinājums “Mīnmetēju apakšvienība 2023”

08/31/2023 - 11:25
Militārās mācības
Information prepared by
Zemessardzes štābs

Zemessardzes mīnmetējnieki vingrinās

No 25. līdz 27. augustam Ādažu militārā poligona teritorijā notika Zemessardzes vingrinājums “Mīnmetēju apakšvienība 2023”. To organizēja Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljons. 

Vingrinājuma mērķis – gatavot karavīrus un zemessargus valsts aizsardzībai, veicināt vienību mīnmetēju apakšvienību karavīru un zemessargu kaujas spējas un fizisko sagatavotību, kā arī noskaidrot labāko Zemessardzes mīnmetēju apakšvienību un prasmīgākos netiešās uguns atbalsta elementu speciālistus.

Vingrinājumā piedalījās 17 komandas no visām Zemessardzes brigādēm. Katrai komandai bija jānodrošina trīs netiešās uguns atbalsta elementi: mīnmetēja apkalpe, priekšējais novērotājs un šaušanu datu sagatavotājs.

Zemessardzes vingrinājums norisinājās divos posmos. Pirmajā posmā tika pārbaudītas netiešās uguns atbalsta elementu individuālās zināšanas un prasmes. Vingrinājuma otrajā posmā tika vērtēta komandas spēja sadarboties un strādāt kā vienam veselam kaujas šaušanas vingrinājumā no aizsegtām pozīcijām. 

Komandu kopvērtējumā 1. vieta – Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kaujas nodrošinājuma bataljonam no Jēkabpils, 2. vieta – Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljonam no Rīgas, 3. vieta – Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljonam no Daugavpils.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.