19. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju.
Sazinies ar mums
Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljons
ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!
RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811
Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē.
Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.
Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.
Seko mums sociālajos medijos
Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljona ziņas
Uzdevumi
- nodrošināt Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štāba un tam pakļauto bataljonu atbalstu apgādes jautājumos – nodrošinot transportēšanu, kolonnu apsardzi un pavadīšanu, medicīnisko palīdzību un apgādi ar materiāltehniskajiem līdzekļiem. Šim nolūkam bataljonā izveidotas Nodrošinājuma, Medicīnas, Eskortēšanas un patruļu un Vidējās kravnesības autotransporta rotas. Nemainīgas palikušas Štāba un apgādes rota, kā arī Kājnieku rota.
- uzturēt pastāvīgu kaujas gatavību un paaugstināt kaujasspēju, lai nepieciešamības gadījumā veiktu atbildības teritorijas aizsardzību. Svarīgs uzdevums ir valsts stratēģiski nozīmīgo objektu aizsardzība pret diversijām un terora aktiem. Lai to nodrošinātu, notiek karavīru un zemessargu militārā apmācība un patriotiskā audzināšana.
- palīdzības sniegšana valsts organizācijām un pašvaldībām iesaistoties pazudušo cilvēku meklēšanā un iesaistīšanās cīņā pret dabas un tehnogēno katastrofu postošo darbību (plūdi, mežu ugunsgrēki u.tml.), nepieļaujot materiālos zaudējumus vai maksimāli mazinot tos, un rūpējoties par iedzīvotāju drošību, kā arī, likvidējot stihijas radītās sekas. Lai pilnveidotu savstarpējo sadarbību un koordināciju, tiek organizētas kopīgas mācības ar policiju un VUGD. ZS 19.KBN tika izveidota Nacionālajos bruņotajos spēkos vienīgā ugunsdzēsēju komanda, kura bāzēta uz uguns dzēšanai piemērota kāpurķēžu transportiera „BV 206” bāzes.
- iesaistīšanās atbildības teritorijā notiekošajos piemiņas, atceres pasākumos un atbildības teritorijā esošo pilsētu organizētajos svētkos un pasākumos, kā arī jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un militārajā izglītošanā, prezentējot Nacionālos bruņoto spēkus un Zemessardzi.
Apmācības
Bataljonā zemessargi apgūst:
- zemessargiem nepieciešamās militārās pamatzināšanas lauka kaujas iemaņās (formācijas, darbība uzbrukumā un aizsardzībā, slēpņu un pret slēpņu taktika, u.c.), kaujas šaušanā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā, militārajā topogrāfijā, ierindas un sakaru mācībās. Atbilstoši ieņemamajam amatam - sakarniekiem, radio telefonistiem, sanitāriem, snaiperiem, autovadītājiem un ložmetējniekiem tiek nodrošinātas nepieciešamo zināšanu un iemaņu mācības un vingrinājumi.
- atbilstoši bataljona specifikai – nodrošinājuma veikšana citām vienībām (apgādes bāžu un punktu izvēršana un apsardze), apgādes ceļu un rajonu izlūkošana, apgādes konvoju apsardze.
- sakarā ar bataljona statusu maiņu 2010.gadā uzsākta kvalifikācijas apmācību nodrošinājuma jomu speciālistiem – pavāriem, noliktavu pārziņiem, mehāniķiem.
Būtiskākās militārās mācības, kurās bijis iesaistīts 19.kaujas nodrošinājuma bataljons: "Zobens", "Bulta", "Baltic Host", "Steadfast Jazz", "Namejs", "Wenden", "Saber strike", "Vidzemes rudens", "Orkaan".
Personāls
Dienesta pienākumus ZS 1.Rīgas brigādes 19. kaujas nodrošinājuma bataljonā pilda vairāk nekā 400 zemessargi, zemessargi – veterāni, kā arī vairāki profesionālā dienesta karavīri, kas organizē zemessargu apmācības un dienesta uzdevumu izpildi.
Vēsture un simbolika
Simbolika
19.kaujas nodrošinājuma bataljona atšķirības zīmes idejas autors ir toreizējais bataljona komandieris majors Valentīns Toleiķis, māksliniece Agnese Blūmfelde (SIA „Trīs pēdas zem ķīļa”).1996.gada 23.septembrī tika apstiprināta bataljona krūšu nozīme, autore – māksliniece Ausma Tupiņa.
1998.gada 14.novembrī Siguldā tika iesvētīts bataljona karogs. 19.BN karoga idejas autors – toreizējais bataljona komandieris Roberts Millers; šuvēja – Ausma Apša. Karoga devīze : „Gods kalpot Latvijai”. 14.Rīgas Latgales priekšpilsētas Zemessardzes bataljona karoga autors ir M.Bakmanis. Devīze uz tā: „Lai zobens izlemj cīņu, lai karogs vada mūs”.
Tradīcijas
Bataljona karavīri, zemessargi un veterāni katru gadu piedalās:
13.janvārī Barikāžu aizstāvju atceres pasākumā Zaķusalā,
20.janvārī Barikāžu aizstāvju atceres pasākumā Ulbrokā pie barikāžu pieminekļa,
2.oktobrī piemiņas brīdī pie bataljona pirmā komandiera majora R.Millera kapa,
3.oktobrī Mores kaujās kritušo leģionāru piemiņas dienā Morē,
11.novembrī Lācplēša dienai veltītajos pasākumos pie Viestura ordeņa kavalieru piemiņas akmens Vālodzēs,
kā arī kritušo karavīru un cīņu piemiņas vietu talkās.
Komandieri
23.08.1991. - 15.01.2002. - majors Roberts Millers
15.01.2002. - 01.08.2006. - pulkvežleitnants Dainis Greitāns
01.08.2006. - 29.12.2009. - majors Valentīns Toleiķis
29.12.2009. - 13.10.2011. - majors Ervīns Kopeika
13.10.2011. - 13.08.2015. - pulkvežleitnants Armands Veters
13.08.2015. - 26.03.2017. - pulkvežleitnants Intars Kušners
18.04.2017. - 06.02.2020. - pulkvežleitnants Juris Čudo
Sadarbības partneri
Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.