ZEMESSARDZES 19. NODROŠINĀJUMA BATALJONS

 

Zemessardzes 19.kaujas nodrošinājuma bataljona logo

 

19. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju.

 

Sazinies ar mums

ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!

RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811

Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē. 

Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.

Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.

Uzdevumi

  • nodrošināt Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štāba un tam pakļauto bataljonu atbalstu apgādes jautājumos – nodrošinot transportēšanu, kolonnu apsardzi un pavadīšanu, medicīnisko palīdzību un apgādi ar materiāltehniskajiem līdzekļiem. Šim nolūkam bataljonā izveidotas Nodrošinājuma, Medicīnas, Eskortēšanas un patruļu un Vidējās kravnesības autotransporta rotas. Nemainīgas palikušas Štāba un apgādes rota, kā arī Kājnieku rota.
  • uzturēt pastāvīgu kaujas gatavību un paaugstināt kaujasspēju, lai nepieciešamības gadījumā veiktu atbildības teritorijas aizsardzību. Svarīgs uzdevums ir valsts stratēģiski nozīmīgo objektu aizsardzība pret diversijām un terora aktiem. Lai to nodrošinātu, notiek karavīru un zemessargu militārā apmācība un patriotiskā  audzināšana.
  • palīdzības sniegšana valsts organizācijām un pašvaldībām iesaistoties pazudušo cilvēku meklēšanā un iesaistīšanās cīņā pret dabas un tehnogēno katastrofu postošo darbību (plūdi, mežu ugunsgrēki u.tml.), nepieļaujot materiālos zaudējumus vai maksimāli mazinot tos, un rūpējoties par iedzīvotāju drošību, kā arī, likvidējot stihijas radītās sekas.  Lai pilnveidotu savstarpējo sadarbību un koordināciju, tiek organizētas kopīgas mācības ar policiju un VUGD. ZS 19.KBN tika izveidota Nacionālajos bruņotajos spēkos vienīgā ugunsdzēsēju komanda, kura bāzēta uz uguns dzēšanai piemērota kāpurķēžu transportiera „BV 206” bāzes. 
  • iesaistīšanās atbildības teritorijā notiekošajos piemiņas, atceres pasākumos un atbildības teritorijā esošo pilsētu organizētajos svētkos un pasākumos, kā arī jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un militārajā izglītošanā, prezentējot Nacionālos bruņoto spēkus un Zemessardzi.

Kā mūs atrast