Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotai jauns komandieris

01.02.2021
Komandiera maiņas ceremonija
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

26. janvārī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā notika Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotas komandiera maiņas ceremonija. Tās laikā rotas komandiera amatā stājās kapteinis Oskars Rozenbilds, nomainot līdzšinējo komandieri kapteini Jāni Mucenieku.

Kapteinis Oskars Rozenbilds dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 2012. gadā, bet dienestu Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotā pilda kopš 2015. gada. Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem speciālo militāro izglītību ieguvis ASV militārajās mācību iestādēs.

Kapteinis J. Mucenieks dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā. Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni – 13.kājnieku bataljons Teikā, Studentu bataljons Torņkalnā, 17. kaujas atbalsta bataljons Mārupes novadā, 19. kaujas nodrošinājuma bataljons Stopiņu novadā un  53. kājnieku bataljons Bauskā/Iecavā, kā arī atsevišķās rotas - Inženieru rota Iecavā un Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem rota Teikā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!