Ar svinīgiem pasākumiem Cēsīs atzīmēs Zemessardzes 29. gadadienu

19.08.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Aizsardzības ministrija

Svētdien, 23. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, kā arī karavīri un zemessargi no visām  Zemessardzes brigādēm piedalīsies Zemessardzes 29. gadadienai veltītajos pasākumos Cēsīs.

Pasākumu programma 23. augusta rītā sāksies plkst. 9.50 ar Zemessardzes 29. gadadienai veltītu svētbrīdi Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Plkst. 10.50 Vienības laukumā pie Uzvaras pieminekļa notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija. Tāpat aizsardzības ministrs A. Pabriks apbalvos Zemessardzes vienību karavīrus, zemessargus un Zemessardzes veterānus, pasniedzot šogad iedibināto aizsardzības ministra apbalvojumu – goda zīmi “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”.

Svinīgā pasākuma noslēgumā Vienības laukumā muzikālu priekšnesumu sniegs Zemessardzes orķestris.

Sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju 23. augustā karavīriem un zemessargiem formas tērpā vai uzrādot dienesta apliecību ieeja Cēsu pils kompleksā ir bez maksas.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Lai apliecinātu piederību tautai un visai Latvijai, Zemessardze savu gadadienu katru gadu svin citā reģionā. 2019. gadā svinīgie pasākumi notika Kuldīgā, nākamgad Zemessardzes 30. gadadienas pasākumi plānoti Rīgā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

 

Ierinda

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv