Kocēnu novadā notiks Zemessardzes mācības

07.05.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

No 8. līdz 9. maijam Kocēnu novada Bauru meža masīvā norisināsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes militārās mācības, lai uzturētu zemessargu kaujas spējas.

Militāro mācību laikā meža masīvā pārvietosies militārā tehnika un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Pārvietošanās maršruti plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos Kocēnu novadā un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.2832608

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi