Tiek iesvētīts Zemessardzes 31. kājnieku bataljona karogs

25.05.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

21. maijā Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā iesvētīts Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljona jaunais karogs. Karoga iesvētīšanas ceremoniju vadīja bīskaps Jānis Bulis. Ceremoniju organizēja Zemessardze kapelāns majors Raimonds Krasinskis un Zemessardzes 31. kājnieku bataljons.

31. bataljona karogs

Līdz šim bataljons izmantoja pārmantoto 24. Alūksnes bataljona karogu, taču tagad ir izveidots savs, 31. kājnieku bataljona karogs, kas kalpo kā vienības vienojošais simbols un tiks izmantots svinīgos un atceres pasākumos, lai prezentētu vienību.

Svinīgajā uzrunā Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis uzsvēra, ka katrai vienībai karogs ir tautas vienojošā spēka avots un militārās dzīves centrs, no kura karavīri smeļ savu spēku un iedvesmo vienībai pievienoties citus karavīrus.

Romas katoļu baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis pirms karoga iesvētīšanas vēlēja: „Tādēļ iesvētām šo karogu, lai zemessargi varētu apzinīgi un godīgi pildīt savus pienākumus, kurus viņiem uzticējusi mūsu Latvija. Lūgsim bagātīgu Dieva svētību visiem zemessargiem, savai tautai, savai zemei un mūsu Latvijai. Lai mēs visi būtu vienoti darbā un kalpošanā!”.

Karogs izšūts ar rokām, to darinājusi tekstilmāksliniece un pazīstamā karogu meistare Ausma Apša. Karoga labajā pusē, centrā atveidota Latvijas Republikas Zemessardzes emblēma. Virs  emblēmas taisns uzraksts “Latvijas Republikas Zemessardze”, zem emblēmas uzraksts “31.kājnieku bataljons”. Kreisajā pusē, centrā attēlota Zemessardzes 31. kājnieku bataljona krūšu zīme, zem tās - bataljona dibināšanas datums “24.12.1991”. No emblēmas pa kreisi Vidzemes ģerbonis, pa labi novietots Latgales ģerbonis.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada decembrī Balvos. 2003.gadā tas apvienots ar Alūksnes 24.kājnieku bataljonu, līdz ar to bataljona atbildības teritorija aptver gan Balvu, gan Alūksnes novadus. 2009. gada decembrī bataljona štābs tika pārvietots no Balviem uz Alūksni. Bataljona atbildības teritorijā ietilpst Alūksnes, Balvu, Apes, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadi. Bataljona komandieris kopš 2017.gada 3. marta ir pulkvežleitnants Jānis Ritenis.

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

31.kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciālists

Dižkareivis Aigars Ribušs

Tālr.26009747

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi