Zemessardzes 1. Rīgas brigādei jauns štāba priekšnieks

12.02.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Šodien Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā notika štāba priekšnieka maiņas ceremonija, kuras laikā amatā stājās pulkvežleitnants Normunds Baranovs, nomainot līdzšinējo štāba priekšnieku pulkvežleitnantu Igoru Harlapenkovu. Ceremonija notika, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pulkvežleitnants N. Baranovs dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā, uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Vēlāk militāro izglītību turpinājis Baltijas Aizsardzības koledžā, kur 2008. gadā pabeidzis Vecākā štāba virsnieku kursu. Komandējošā sastāva virsnieka dienesta pieredzi ieguvis 2001. gadā kā Zemessardzes 65. Atsevišķā Studentu bataljona rotas komandieris un no 2008. gada decembra kā Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris. Starptautisko dienesta pieredzi ieguvis starptautiskajā operācijās Kosovā 2004. gadā un Afganistānā 2011. gadā. Sākot ar 2017. gadu bijis Aizsardzības ministrijas militāro pārstāvju grupas štāba virsnieks NATO štābā Nīderlandē. No 2020. gada augusta dienesta pienākumus pildījis Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamentā. Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā saņēmis Viestura ordeņa IV šķiru un iecelts par ordeņa virsnieku.

Plānots, ka pulkvežleitnants I. Harlapenkovs dienestu turpinās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba priekšnieka amatā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!