Zemessardzes 3. Latgales brigādē noslēdzies pirmais karavīra glābēja kurss

27.05.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigāde

No 20201. gada 8. līdz 30. aprīlim Zemessardzes 3. Latgales brigāde poligonā “Meža Mackeviči” Daugavpils novada Vaboles pagastā organizēja Karavīra glābēja kursu. Šajā paplašinātās pirmās palīdzības karavīra glābēja mācību kursā tika sagatavoti 18 karavīri un zemessargi no visiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem un Medicīnas rotas.

Apmācību vadīja Veronika Nasaļska – Kukule, kuru atbalstīja vairāki instruktori – pasniedzēji no Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Mobilās apmācību nodaļas, Medicīnas rotas un pārējiem bataljoniem. Notika gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.

Apmācību process ietvēra: palīdzības sniegšana bezsamaņā esoša cietušā dzīvībai un tā svarīgo funkciju nodrošināšana, traumu guvuša cietušā primārā novērtēšana un palīdzības sniegšana tam, cietušo šķirošanas un evakuācijas taktika, stresa reakcijas un psiholoģiskā palīdzība u.c.. Noslēgumā apmācāmajiem bija jākārto teorētiskie un praktiskie pārbaudījumi.

Pēc kursa sekmīgas beigšanas karavīri un zemessargi saņēma apliecību par karavīra glābēja specialitātē iegūto kvalifikāciju. Tās pasniedza Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieri pulkvedis Gunārs Vizulis.

Īsā uzrunā komandieris atzīmēja: „Šajā brīdī tiek rakstīta vēsture! Patiess prieks redzēt jūs visus ierindā pēc Latgales brigādes organizētā pirmā Karavīra glābēja kursa pabeigšanas. Jūsu atbalsts Zemessardzes vienībām nepieciešams gan ikdienā, gan krīzes laikā. Jūs esat mani 3. Latgales brigādes ziņneši! Šogad vēl tiks organizēti Karavīra glābēja kursi, kuros gaidām jaunus karavīrus un zemessargus.” Paužot gandarījumu par sekmīgu kursa noslēgumu, komandieris aicināja 3. Latgales brigādes karavīrus glābējus neapstāties pie sasniegtā, kā arī pateicās kursa vadītājai un speciālistiem, kuri gatavoja un vadīja apmācības.

Līdz šim karavīra glābēja specialitāti varēja apgūt tikai Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē, bet no 2021. gada šāda veida apmācība zemessargiem tiks organizēta arī Zemessardzes brigādēs.

Apmācības laikā tika ievēroti maksimālie piesardzības pasākumi, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību.