Andris Rieksts

Pakāpe
pulkvedis

Pulkveža Rieksta moto: “Neatliec uz rītu to, ko vari izdarīt šodien!”

Pulkvedis A. Rieksts dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā. 
Pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas 1996. gadā dienestu kā virsnieks turpinājis Zemessardzes 43. bataljonā. Komandējošā sastāva virsnieka pieredzi ieguvis dažādos amatos Zemessardzē, tostarp Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas komandiera amatā. Kopš 2011.gada jūnija pulkvedis A. Rieksts dienēja Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandiera amatā. Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris no 2017. gada 26. jūnija.
Pulkvedis A. Rieksts pilnveidojis zināšanas un dalījies profesionālajā pieredzē dažādās mācībās kā Latvijā, tā ārvalstīs. 2007. gadā pulkvedis A. Rieksts papildinājis zināšanas Lietuvas Aizsardzības akadēmijā, savukārt 2011. gadā absolvējis Baltijas Aizsardzības koledžu, Igaunijā.   
Starptautisku dienesta pieredzi guvis starptautiskajās operācijās Irākā, Kosovā un Āfrikā, Kaboverdē. 
Par nopelniem Latvijas valsts labā 2004. gadā pulkvedis A. Rieksts apbalvots ar Viestura ordeni un iecelts par Viestura ordeņa kavalieri. Dienesta laikā saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes apbalvojumus.