pulkvedis Gunārs Vizulis

Gunārs Vizulis

Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris

Pakāpe
pulkvedis

Moto: “Dari pareizi un bez bailēm!”

Pulkvedis Gunārs Vizulis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1993. gadā kā obligāta dienesta karavīrs.

Dienesta gaitā pildījis dažādus amatus – Mobilo strēlnieku brigādē bijis vada komandieris, rotas komandieris, Operatīvas nodaļas priekšnieks, Artilērijas diviziona komandieris, Artilērijas bataljona štāba priekšnieks, Artilērijas bataljona komandieris, štāba virsnieks NATO štābā.

Kopš 2017. gada rudens pulkvedis Vizulis dienē Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābā, kopš 2019. gada viņš ir brigādes komandieris.

Pulkvedis Gunārs Vizulis militāro izglītību ieguvis Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Bundesvēra Artilērijas skolā, Baltijas Aizsardzības koledžā.

Daugavpils Universitātē ir ieguvis maģistra grādu sabiedrības pārvaldes jomā.

Starptautiskā pieredze gūta, pildot Latvijas kontingenta komandiera dienesta pienākumus starptautiskajā operācijā EUFOR, kā arī Latvijas kontingenta komandiera un štāba vecākā virsnieka pienākumus NATO štābā Polijā.

2022. gadā pulkvedis Gunārs Vizulis iecelts par Viestura ordeņa komandieri.

Pulkveža Gunāra Vizuļa dienests novērtēts ar daudziem Zemessardzes un NBS komandiera apbalvojumiem, Aizsardzības ministrijas un aizsardzības ministra apbalvojumiem. Dažādi apbalvojumi saņemti no augstākajām valsts varas institūcijām: Ministru prezidenta, Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta, kā arī no sadarbības institūcijām.