Jānis Svilpe

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandieris

Pakāpe
pulkvežleitnants

Moto: “Cilvēks ir nevis tas, ko viņš domā vai runā, bet gan tas, ko viņš dara.”

Pulkvežleitnants Jānis Svilpe dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1997. gadā kā Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadets. Pirmā dienesta vieta – Zemessardzes Studentu bataljons, kur bija vada komandieris un pēc tam – rotas komandieris. Sekoja dienesta gadi Mācību vadības pavēlniecībā, Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā, Sauszemes spēku Mehanizētās brigādes štābā un NBS Apvienotajā štābā.

Kopš 2019. gada pulkvežleitnanta Jāņa Svilpes dienests saistīts ar Zemessardzes 35. kājnieku bataljonu, kura vadībā viņš stājās 2019. gada 1. februārī.

Militāro izglītību pulkvežleitnants Jānis Svilpe ir ieguvis Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Baltijas Aizsardzības koledžā (Baltic Defence College) Tartu. Savas zināšanas regulāri papildinājis dažādos militārajos kursos Latvijā un ārvalstīs.

Viņam ir Latvijas Universitātē iegūts Sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā, pirms tam absolvēta Daugavpils Universitāte.

Par savu dienestu pulkvežleitnants Svilpe saņēmis aizsardzības ministra, NBS komandiera, Zemessardzes komandiera un vienību apbalvojumus.