Zemessardzes patruļa 2018

No 2018. gada 14. līdz 16. septembrim Daugavpilī un Daugavpils novada Vaboles un Līksnas pagastu teritorijā norisinājās 26. starptautiskais Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2018”, kuru apmeklēja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Vingrinājumā piedalījās 24 Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku komandas, kā arī astoņas ārvalstu bruņoto spēku komandas. Katrā komandā startēja četri dalībnieki.

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Zemessardzes pārbaudes vingrinājums norisinājās divas diennaktis un tika sadalīts trīs posmos. Pirmajā posmā dalībnieki sacentās fizisko vingrinājumu izpildē, kaujas šaušanā un imitētā mīnu lauka šķērsošanā. Otrajā posmā tika pārbaudītas lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanas elementi un iemaņas nakts šaušanā, savukārt trešajā posmā zemessargi veica 25 km garu pārgājienu, pildot dažādus uzdevumus.

Vingrinājuma “Zemessardzes patruļa 2018” noslēguma ceremonija un uzvarētāju apbalvošana notika 16. septembrī Daugavpils cietokšņa teritorijā, laukumā pie Marko Rotko centra. Noslēguma ceremonijā uzstājās Zemessardzes orķestris.

Ikgadējo Zemessardzes pārbaudes vingrinājumu šogad organizēja Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābu un Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu.