ZEMESSARDZES 31. KĀJNIEKU BATALJONS

 

Zemessardzes 31.kājnieku bataljons

Zemessardzes 31. kajnieku bataljona logo

Bataljona teritorijā atrodas Alūksnes un Balvu novads, kā arī Smiltenes novada Apes, Gaujienas, Trapenes, Virešu pagasts. 

 

Sazinies ar mums

ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!

RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811

Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē. 

Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.

Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.

Zemessardzes 31. kājnieku bataljonā zemessargu kandidātu reģistrācija tika sākta 1991. gada septembrī. Pirmie 107 kandidāti zemessarga svinīgo zvērestu deva 1991. gada 24. decembrī. 2003.gadā bataljons tiek apvienots ar Alūksnes 24.kājnieku bataljonu, līdz ar to bataljona atbildības teritorija aptvēra Balvu un Alūksnes novadus. 2005.gada janvārī bataljonam tiek pievienota Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem rota un bataljons tiek reorganizēts un pārsaukts par Zemessardzes 31.aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljonu.

2009. gada decembrī bataljona štābs tika pārvietots no Balviem uz Alūksni un šobrīd viss bataljons ir izvietots vienās telpās kopā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu.

Šobrīd 31. kājnieku bataljona atbildības teritorijā atrodas Alūksnes un Balvu novads, kā arī Smiltenes novada Apes, Gaujienas, Trapenes, Virešu pagasts un Apes pilsēta. Bataljona devīze ir "Savai tautai, tēvzemei un brīvībai".

Kopš 2021. gada 2. jūlija bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Jānis Freimanis. 

Par mums

Latvijas Valsts Zemessardze dibināta 1991. gada 23. augustā saskaņā ar likumu "Par Latvijas Republikas Zemessardzi".